Przeszczep włosów

Praktyczne informacje o transplantacji włosów

Chirurgia plastyczna w leczeniu wypadania włosów

Przeszczep włosów często określany jest jako transplantacja włosów. Wynika to z charakteru tego zabiegu chirurgii plastycznej. Tylna i boczna część głowy służy jako obszar z którego pobiera się zespoły mieszków, które następnie przeszczepia się w obszary z przodu i góry głowy pozbawione włosów.

Transplantacja włosów staje się w ostatnim okresie bardzo powszechnym zabiegiem na które decyduje się nie tylko bardzo wielu mężczyzn, ale  także kobiet. Wprawdzie problem łysienia u pań nie jest tak powszechny jak w przypadku typowego łysienia androgenowego u mężczyzn, jednak w przypadku kobiet, jest on znacznie bardziej dotkliwy. Znacznie trudniej zaakceptować swój taki wygląd może kobieta niż mężczyzna.

Istnieje powszechne przekonanie, nie do końca słuszne, że w zaawansowanym stadium rozwoju łysienia  stosowanie innych środków  farmakologicznych jak na przykład propecia czy loxon może być   nieskuteczne. Najczęściej jednak  decyzja o przeszczepie włosów wynika z tego, że wielu pacjentów nie chce czekać na rezultaty długotrwałego i nie dającego pewności leczenia innymi środkami farmakologicznymi. Jakkolwiek trzeba zaznaczyć, że zawsze leczenie należy rozpocząć nie na własną rękę, ale od konsultacji z dobrym i doświadczonym lekarzem specjalistą, który fachowo oceni przyczyny wypadania włosów i  zaproponuje  często na początku odpowiednią  kurację farmakologiczną  lub gdy to nie będzie skuteczne to po prostu wykona przeszczep włosów.

Zawarte na tej stronie  filmy wideo pokazują jak przebiega typowy przeszczep włosów.